14. mail toimus Valgus Raplamaa lasteaedade tuletõrjeolümpia. Külalistena osalesid Harjumaalt Laagri lasteaed ja meie lasteaia Tirtsude rühm.

Kokku osales 10 lasteaeda. Üritus algas hommikuvõimlemisega, mille harjutused oli inspireeritud võistluse etappidest ehk lapsed said läbi teha kogu võistluse ja meelde tuletada kõik võistlusalad.

Olümpia toimus üheksas etapis: telefoniga tulekahjust teatamine, riietumine tuletõrjuja riietesse, voolikurulli vedamine, vilega vilistamine, ämbri viimine pakult pakule (2 X), kurika viimine pakult pakule, kotis hüppamine. Viimane etapp oli mootorpritsi lahinghargnemine. See pakkus muidugi kõige suuremat põnevust. Kui kõik teised lasteaiad oli selle mehise töö peale planeerinud poisid, siis meil tõmbasid mootorpritsi tööle ja lasid vee voolikusse tüdrukud.

Raske võistluspäev lõppes mõnusa piknikuga Valgu mõisapargi murul.

Mõte osaleda tuletõrjeolümpial sai alguse õpetaja Liinast, kes kutsus sügisel meile külla Valgu Vabatahtliku Tuletõrjeühingu eestvedaja Meelis Rämmeli, kes viis Tirtsude ja Liblikate rühma lastega läbi võistlused.

Sellel olümpial võitjaid ja kaotajaid ei olnud. Võitsid kõik toreda ja põneva päeva!

Tänusõnad Tirtsude rühma toredatele lastele ja lastevanematele, tublidele õpetajatele Liinale, Jaanikale ja õpetaja abi Küllile.

Lastega käisid Valgus Külli ja Maibi. Kogu ürituse jäädvustas käsitööõpetaja Monika.

 

Pildigalerii - https://plus.google.com/115919697707368818213/posts/fujRz9cqxSU

 

IMG 04302